Алексей С. Железнов (grimnir74) wrote,
Алексей С. Железнов
grimnir74

Все, що ви хотіли дізнатись про коронавірус, але не знали у кого запитати.Інтерв'ю з доктором Дубнов

Картинки по запросу "маски"

Все, що ви хотіли дізнатись про коронавірус, але не знали у кого запитати.
Інтерв'ю з доктором Дубновим. Ізраїль

Статтю російською див. тут - https://grimnir74.livejournal.com/12507504.html

В умовах пандемії у людей, котрі не мають відношення до медицини, виникає дуже багато побоювань і страхів, а також питань, на котрі не завжди легко знайти відповідь. Редакція сайту 9 каналу поспілкувалась із заступником головного лікаря Хайфського окружного відділу охорони здоров'я доктором Йонатаном Дубновим і запитала його про те, що хвилює наших читачів.


Чим відрізняється маска і респіратор? В яких випадках потрібно ними користуватися?
— І респіратор, і маска М95, призначені для одного — попередити потрапляння в організм людини різноманітних шкідливих для нас часточок — вірусів, бактерій. До того ж респіратор одягають лише люди, котрі постійно працюють безпосередньо з хворими.
Звичайна хірургічна маска призначена лише для захисту від дрібних крапель, що виділяє людина при кашлі, нежитю, але не при звичайному диханні. Ми не рекомендуємо людям одягати хірургічні маски без необхідності, просто виходячи в магазин або на нетривалу прогулянку.
В цьому немає сенсу. Справа в тому, що для зараження потрібна певна доза вірусу. Якщо ви знаходитесь на відстані ближче 2 метрів і понад 15 хв. поряд з хворим, ризик зараження від такого одиничного контакту мізерний. Якщо ви просто пройдете повз хвору людину, котра чхнула, ви не заразитесь.
Коли маска стає необхідною? Якщо людина застуджена і прийшла в поліклініку — їй одягнуть маску — на всякий випадок, ще не знаючи, на що вона хворіє. В такому разі маску одягають зеленим забарвленням назовні. Так захищають навколишнє оточення. А медперсонал, в свою чергу, одягає маски білим забарвленням назовні, щоб захистити себе. Так само слід чинити тому, хто перебуває на карантині, але вимушений вийти за життєвою причиною —
наприклад на медичну процедуру — він також одягає маску зеленим назовні, захищаючи інших від своєї інфекції.
Що варто знати про правила носіння маски в разі необхідності?. Максимальна тривалість носіння маски — не більше 2 годин. Якщо ви її зняли для чогось — випити води, почухати носа — маска припинила діяти і її треба змінити. Результати досліджень показали, що передача коронавірусу йде точнісінько, як і при зараженні вірусом грипу, а отже і захист від зараження подібний.

Чи можна використовувати респіратор повторно?
Ні.

Як правильно утилізувати маски, респіратори, одноразові рукавички?
— Покласти до поліетиленового мішечка, зав'язати і викинути у звичайне сміття.

Чи можна заразитись при дотику до продуктів (наприклад, овочі) і товарів у магазині?
— Ні.

Чи  можна заразитись вдома, якщо до вас прийшов кур'єр, і як запобігти зараженню?
Кур'єр має залишити ваше замовлення біля ваших дверей. Брати замовлення краще у одноразових рукавичках. Або одразу викидати упаковку і мити руки. Якщо вам, наприклад, принесли піцу — одразу викидайте коробку, мийте руки і після того можна їсти.

Повертаючись додому після перебування на вулиці що робити з верхнім одягом?
Ніяких особливих рекомендацій з приводу верхнього одягу немає. Якщо раптом ви знаходились поряд із людиною, що чхає і кашляє і на ваш одяг потрапили краплі, котрі видно неозброєним оком, прийшовши додому варто почистити його щіткою і вологою серветкою.

Ви самоізолювались і замовили продукти і ліки додому. До них торкались інші люди. Що робити з коробками, і банками і т.п. Чи варто продезінфікувати?
 — Ні, не варто.

Як мають діяти курці в умовах епідемії?
— Кинути паління. Це досить серйозно. Адже на сьогодні ми маємо докази, що паління є фактором ризику для розвитку ускладнень на легені.

Всім відомо, що перебуваючи на вулиці, не варто торкатись обличчя. Як в цьому разі належить діяти людям, котрі носять окуляри?
— Я ношу окуляри і поправляю їх за дужку. до обличчя не варто торкатись з тої причини, що на обличчі у нас і очі, і ніс, і рот — тобто близько розташовані слизові оболонки, через корті може проникнути вірус.

Чи можна їсти страви, приготовані не вами?
Так. Ми даємо дозвіл, ресторанам також, на приготування і доставку їжі. Головне, аби вони виконували заходи гігієни. Зараження через харчі коронавірусом у світі не зафіксовано.

Як діяти, якщо вам довелося скористатися громадським транспортом?
Намагатись зберігати дистанцію, не сідати поряд з іншими людьми. особливо триматись осторонь тих, у кого є видимі ознаки застуди. Якщо у вас є зайва маска — поділіться з хворим. Після виходу з громадського транспорту максимально швидко помийте руки з милом, або обробіть дезінфікуючими засобами.

Чи є перевага обробки рук антисептиком?
—Що вам прийнятніше — те й використовуйте. І ретельне миття рук, і обробка антисептиком однаково знищує вірус. Антисептик потрібен тоді, коли немає можливості помити руки. Ми рекомендуємо мити руки не менше ніж тричі за робочу зміну, навіть якщо ви нікуди не ходите, а просто працюєте з паперами або комп'ютером, все одно варто помити руки, або обробити антисептиком.

Всі рекомендують мити руки, а чи потрібно мити обличчя після прогулянки?
— Якщо ви знаєте, що торкались до обличчя брудними руками, тоді варто і вмитися.

Як захистити очі від потрапляння вірусу?
Не чіпати їх руками — і все. навіть якщо просто почухати куточок ока, вірус може потрапити до організму.

Чи допомагає промивання носа?
— Однозначно — ні. Ці різноманітні народні традиції — промивання носа, полоскання ротової порожнини, вживання часнику, цибулі нібито допомагає не заразитись. На жаль, не допомагає. Вживання алкоголю також не врятує.

Багато хто рекомендує пити більше води. Чи захищає це від коронавірусу?
— Від зараження це не допоможе, але вживання достатньої кількості води, фруктів і овочів, правильне харчування — все це допомагає покращити імунітет і допомагає у випадку зараження легше перенести будь-яке захворювання — в тому числі і коронавірус.

Якщо ви доторкнулись до кнопки виклику ліфту або поручня в автобусі, вам більше нічого не можна брати до рук? А якщо ви не маєте антисептика?
— рекомендації ті ж — помити руки, або скористатись антисептиком в найближчий час. Не торкайтесь обличчя.

Скільки часу живе вірус на різних поверхнях?
— Вірус живе від декількох годин, до кількох діб на різних поверхнях. Серйозна небезпека зараження існує доки не висохнуть мікро-краплинки, з якими вірус потрапив на поверхню з організму хворого. Даних про те, яка активність вірусних часточок, котрі були близько двох діб на якихось поверхнях у нас немає. Дослідження показують, що ще не гинуть, але чи здатні вони до зараження і якщо так, то нам ще достовірно не відомо. Загальна логіка показує, що ймовірність зараження як мінімум, цілком можливо,  стає меншою — так відбувається, наприклад, з вірусом грипу а також іншими. Це новий підвид коронавірусу, ми ще не все про нього знаємо, хоча, враховуючи, що з'явився він недавно, знаємо вже досить багато. Саме тому провітрюйте кімнати і давайте проникати сонячним променям у квартиру — ультрафіолет руйнує вірус, обробляйте квартиру  хлоровмісними миючими засобами. Коронавірус дуже заразний при прямому контакті, але не стійкий у навколишньому середовищі.

Які засоби, окрім антисептиків та миття рук, допомагають у профілактичних цілях?
— Виконуйте всі вказівки МОЗ — щодо дезінфекції, карантину, запобіганню контактів. Це  і є профілактика, що нам потрібна. В певних випадках гумові рукавички — при необхідності, про що ми спілкувались на початку, маски. І все. Зараз в мережі блукає багато чуток про те, що допомагає, але все це далеко від правди. Пропонують певні гелі, що надовго захищають руки — немає таких препаратів, не варто цьому вірити. У нас немає ніяких даних, що це допомагає. Але завдана шкода може бути реальною — людина, повіривши в захист цього засобу, може розслабитись, почати вести себе менш обережно і наразити себе на небезпеку зараження.

На фото: заступник головного лікаря Хайфського окружного відділу охорони здоров'я доктор Йонатан Дубнов.

https://www.9tv.co.il/item/11842
Матеріал підготував Олексій С.Желєзнов-Авні, Ольга Вольфсон і Ілля Віскінд.
Переклад українською: Наталія Б. Обштат

Tags: Израиль, коронавирус
Subscribe

Posts from This Journal “коронавирус” Tag

promo grimnir74 март 1, 2013 07:50 76
Buy for 100 tokens
Разместите рекламу в Промо моего блога - и о вашей записи узнают сотни и тысячи людей, ежедневно просматривающих мои посты. И не забывайте смотреть, кто разместил и что предлагает нашему вниманию Запрещается размешать статьи, имеющие в заголовке и первой строке нецензурную и…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments